Online opleiding ‘Het oudergesprek en het eerste (intake) gesprek’
Voor onderwijs, zorg , hulpverlening en kinderopvang
Maak het gesprek met ouders moeiteloos tot jouw meest waardevolle instrument.
Geaccrediteerd door Stichting Kwaliteitsregister Jeugd (SKJ) met 22 punten.
Start direct en leer in je eigen tempo en ervaar dat een oudergesprek geen energievreter hoeft te zijn.
Waarom de opleiding het oudergesprek en het intakegesprek onmisbaar is
Je hebt het vast meegemaakt:
- De ouder die binnenkomt met spanning, zorgen en verwachtingen, maar jij weet niet hoe je de regie houdt
- Die intake bij de hulpverlening waarbij ouders vooral hun kind zien als een probleem en jij probeert te redden en graag wilt samenwerken
- Het moment waarop je je afvraagt waarom ze niet meedoen en waarom het al bij het begin blokkeert
- Die moeizame oudergesprekken in 10 minuten met het ‘ik-maak-me-zorgen-over-mijn-kind’-praatje waarbij de ouder vindt dat jij het moet fixen.
Wist je dat daar jouw kansen liggen?
Stel je eens voor: je stapt een gesprek binnen, je voelt je uitgerust, helder, hebt een plan.
Ouders voelen zich serieus genomen, willen meewerken, én vertrekken met hoop.
Niet omdat jij alles opgelost hebt, maar omdat je samen iets in gang hebt gezet.
Dat ouders samen met jou in beweging komen.
Dat jij het gesprek leidt. Dat zij met een gevoel van hoop en actie de deur uitgaan.
Dat is precies wat je leert in deze opleiding.
Je leert niet alleen praten met ouders, je leert het gesprek zo voeren dat het zinvol is voor hen en voor hun kind.
Of je nu in het onderwijs werkt (als leerkracht, IB’er, mentor) of in hulpverlening (jeugdhulp, maatschappelijk werk, POH-GGZ) met deze opleiding maak je je rol steviger, effectiever, persoonlijker.
Je hoeft je niet langer verantwoordelijk te voelen voor het kind-probleem, maar gaat in plaats daarvan samen met de ouders werken aan de opvoed- en gezinsvraag.
Jij kunt kiezen: “Blijf ik dit lastig vinden?” of “Ga ik dit gesprek meester worden?”.
Deze opleiding het oudergesprek en eerste intakegesprek biedt je het pad van moeite en stress naar impact, plezier en voldoening voor alle betrokkenen.
Door jezelf te wapenen met de juiste gesprekstechnieken, structuur en mindset verander je:
- van reactief naar proactief
- van oplossen naar verbinden
- van moe naar energie
Het eindresultaat van je oudergesprek
De meest gehoorde opmerking van ouders is:
‘Jij begrijpt ons tenminste…..’
Door je aanpak, de vragen die je stelt, de structuur van je sessie en met name door je basishouding, voelen ouders en kind zich door jou begrepen.
Hierdoor ontvang je het mandaat om ook moeilijke onderwerpen aan te snijden en bereiken ouders hun doelen met jouw hulp.
Voor wie is de opleiding het oudergesprek en eerste intake gesprek nuttig?
Deze opleiding is voor jou wanneer je werkt met kinderen en ouders in één van de volgende contexten:
- Onderwijs, je bent leerkracht, IB’er, mentor of een begeleider ouder-kindrelatie
- Zorg en hulpverlening, je werkt als jeugdgezondheidswerker, maatschappelijk werker, jeugdhulpmedewerker of als kind-, jongeren- of opvoedcoach
- Kinderopvang, je werkt als pedagogisch medewerker, pedagogisch coach, gezinscoach, of in de voor- of vroegschoolse opvoeding
Je hoeft geen “coach” als functietitel te hebben want als jij regelmatig met ouders spreekt over hun kind of puber en je merkt dat dit gesprek effect kan hebben voor hun hulpvraag, voor hun kind of gezin, dan is deze opleiding voor jou.
Wat leer en hoe word je een meester in het oudergesprek en intakegesprek
Je leert in deze opleiding:
- Je gaat het doel van het ouder- of intakegesprek glashelder definiëren waardoor je geen losse gesprekjes meer hebt, maar een duidelijke koers
- Jouw rol en verantwoordelijkheid heb je scherp voor ogen waardoor je voelt wie de regie heeft in het gesprek en wie welke verantwoordelijkheid neemt
- De regie houden waar het belangrijk is zodat jullie samen bepalen wat er besproken wordt en dat jij in de gaten houdt hoe het gesprek dienstbaar wordt aan het kind en het gezin
- De juiste vragen op het juiste moment stellen waardoor het gesprek naar dieper liggende hulpvraag gaat in plaats van oppervlakkige symptomen
- Omgaan met weerstand en ouders die lastig doen waarbij je leert genieten en zelfs benutten van weerstand en ja-maren als katalysator
- De randvoorwaarden professioneel inrichten over belangrijke zaken zoals het werkcontract, privacy, instemming van gescheiden ouders, omgaan met doorverwijzing en omgaan met zorgelijke opvoedzaken
In deze opleiding het oudergesprek inclusief het eerste (intake) gesprek kom je erachter hoe je alle voetangels en klemmen omzeilt en er een adequaat antwoord op hebt.
Wat verandert er voor jou door het leren over effectieve oudergesprekken?
- Je start gesprekken met focus en sluit af met voldoening en hoop
- Ouders vertrekken met actie en verantwoordelijkheid en hebben even niet meer alleen zorgen
- Je blijft energiek in plaats van leeggezogen te worden
- Je professionaliteit wordt steeds duidelijker zichtbaar en ouders ervaren je minder als een moetje, maar als een waardevolle gesprekspartner
- Je krijgt erkenning (SKJ-punten) en input voor je vakontwikkeling en vakmanschap
Ik heb alles met ouders zelf ervaren als jeugdbeschermer en als coach met honderden ouders in mijn eigen praktijk.
Ik heb door schade en schande geleerd wat goed werkt.
Jij hoeft dat wiel niet meer uit te vinden en met deze opleiding over het oudergesprek ben jij voor ouders direct de expert die ze nodig hebben.
Hoe mooi is het dat je alles wat je nodig hebt stapsgewijs in deze online opleiding vindt zodat je succes zult hebben met oudergesprekken!
Gewoon vanuit je luie stoel in je eigen tempo herkennen waar je zo vaak tegen aan loopt en dan een antwoord vinden hoe het gemakkelijker kan!
(Ja, ik meld me nu aan voor deze online opleiding)

Waarom de opleiding het oudergesprek als opleiding echt werkt
Alle lesstof is ruim 20 jaar bewezen in de dagelijkse praktijk en gesprekken met ouders in vele verschillende settingen. en met verschillende doelen in vrijwillig en gedwongen kader.
Wat deelnemers zelf zeggen over het resultaat van deze opleiding
- Het gebruikte model geeft heel veel houvast voor mezelf en voor ouders
- Hoe gecompliceerder de situatie, hoe gemakkelijker ik duidelijkheid kan scheppen, ook voor mezelf
- Ik hoef minder na te denken en kan beter in het hier en nu blijven omdat ik steeds terug kan grijpen op het proces
- Ik heb veel meer aandacht voor wat ouders zeggen en luister veel beter
- Het is opvallend hoe veel minder ik in overdracht en tegenoverdracht wordt getrokken
- Het is veel gemakkelijker uit de dramadriehoek te blijven
- Verbijsterend hoeveel sneller er resultaat is en hoe beter dit beklijft
- Ik realiseer me hoe probleemgericht ik bezig was en doelen veel te abstract formuleerde waardoor het niet aanhaakte
- Het is voor mij veel gemakkelijker om door te vragen omdat ik nu weet welke vragen ertoe doen en vooral ook waarom vragen die ik gewend was te stellen niet helpend zijn
- De neiging om adviezen te geven verlies ik steeds meer en weet ik mijn adviezen veel beter te verpakken waardoor ze gehoord worden
- Ik geniet nu veel meer van weerstand waar ik er vroeger bang voor werd
- Misschien het mooiste: Ik durf veel meer te vertrouwen op mijn deskundigheid waardoor ik gek genoeg ook meer vertrouwen krijg
(Ja, ik meld me nu aan voor deze opleiding)
Geaccrediteerd met 22 SKJ-punten
Deze online Opleiding het eerste (intake) gesprek is geaccrediteerd 
met 22 punten van de Stichting Kwaliteitsregister Jeugd (SKJ),
en voldoet aan de kwaliteitsnormen omtrent
deskundigheidsbevordering zoals die in het
accreditatiereglement van de SKJ zijn opgenomen.
Ik vind de opleiding veel uitgebreider dan ik had gedacht!
Bij het woord ‘intakegesprek’ had ik niet het idee dat het al zo diepgaand gaat, en dat veel ouders er zo ontzettend veel aan hebben.
‘Intakegesprek’ klinkt alsof het alleen nog maar een inventarisatie is, waarmee je in een latere sessie aan de slag gaat.
In deze opleiding leer ik hoe ik ouders zelfs al in één gesprek zo ver op weg help dat ze bijna huppelend de deur uitgaan.En het werkt!
Ik ga nog veel meer oefenen met deze lesstof want de eerste resultaten met deze manier van werken, hebben me echt zo verbaasd. Niet alleen heb ik het zelf makkelijker, maar ik heb er zelfs direct al meer klanten bij gekregen doordat ouders zo tevreden waren en het doorvertelden.
Wat vind je in deze zeer praktijkgerichte opleiding?
De opleiding is opgebouwd uit verschillende lessen die je steeds een stapje verder meenemen gedurende het oudergesprek en het eerste (intake) gesprek met ouders. Stap voor stap krijg je uitleg over wat, waarom en hoe je het aanpakt. Heel praktisch en direct toepasbaar in je eigen praktijksituatie.
Deelnemers aan deze opleiding zeggen blij te zijn met:
- het gebruikte model want het geeft heel veel houvast voor mezelf én voor ouders
- Ik geniet nu veel meer van weerstand waar ik er vroeger bang voor werd
- Voor mij was deze opleiding oudergesprek een geweldige eye-opener. Gesprekken waar ik altijd tegenop zag zijn nu zelfs leuk geworden.
De opleiding bestaat uit de volgende onderdelen:
Alles wat je nodig hebt voor een perfect verlopend oudergesprek en een eerste (intake) gesprek komt aan de orde:
Wat je krijgt met deze opleiding het oudergesprek en intake gesprek
Je kunt direct aan de slag gaan met de lesstof en in verschillende lessen leren over de kern van het oudergesprek, jouw rol en opdrachtgeverschap, je voorbereiding met agenda, setting en verwachtingen, het starten van het gesprek en verbinding maken, het vertalen van kindprobleem naar een gezins- of opvoedvraag, over de structuur in het gesprek en wie doet wat wanneer, de juiste vragen stellen, omgaan met weerstand, alles over randvoorwaarden en zakelijke kaders, hoe doe je het in gesprekken met gescheiden ouders en complexe gezinnen, omgaan met vervolgafspraken en borging, het reflecteren op je eigen rol en je krijgt veel praktijkvoorbeelden.
Al met al een inhoud van deze opleiding oudergesprekken en intakegesprekken waardoor je dit krijgt:
- Meer autoriteit en geloofwaardigheid doordat deze opleiding ontwikkeld is met ruim 20 jaar ervaring met onderwijs, jeugdhulp en coaching
- Honderden deelnemers bevestigen dat gesprekken makkelijker verlopen, dat ouders meewerken en professionals meer energie hebben
- Elke dag lopen gesprekken vast en waarom zou je wachten met leren over wat direct effect heeft?
- Praktische toepasbaarheid. De opleiding is geen theoretisch eindeloos verhaal, maar geeft tools die morgen direct inzetbaar zijn
- Je gaat genieten van een gesprek wat moet naar een gesprek wat werkt. Je gaat van spanning naar verbinding
- En misschien het mooiste voor jou: je gaat van een professional die zich ongemakkelijk voelt in oudergesprekken naar een gesprekspartner die impact maakt.
Je studiebelasting
Deze opleiding bestaat uit 16 uitgebreide lessen met tekst en video en je tijdsbesteding om de lessen door te nemen is rond de 30 uur.
Tijdens en na de opleiding ga je aan de slag om te oefenen met de lesstof en het uitwerken van de opdrachten.
Je bent vrij in het aantal uren die je aan de slag gaat met de opleiding binnen de twee jaar dat deze voor jou beschikbaar blijft.
Wat ben ik blij dat ik toch voor deze opleiding heb gekozen.
In eerste instantie dacht ik dat het voor mij als juf niet relevant was, maar wat is dit een geweldig eye-opener.
Waar ik regelmatig spanning voelde voor sommige oudergesprekken en andere gesprekken bijna een sleur waren, heb ik er nu weer veel lol in.
De handvatten in deze opleiding geven mij veel inzichten in hoe ik ouders kan meenemen in het belang van hun kind.
Wat mij betreft is de winst vooral dat ik veel minder discussie heb met ouders en ze mij zelfs bedanken voor het fijne gesprek. En dat terwijl mijn collega’s altijd vonden dat ik de ouder gesprekken al zo goed deed.
Het allermooiste vind ik dat ik veel beter over het kind kan praten met ouders en dat het daardoor met meerdere kinderen veel beter gaat in de klas en op het plein.
Praktische informatie: hoe werkt deze opleiding oudergesprekken?
‘Het oudergesprek en eerste (intake) gesprek’ is een online opleiding.
Dat houdt in dat je krijgt:
- 16 uitgebreide lessen in tekst en video met een logisch stap-voor-stap parcours door het ouder- en intakegesprek
- Online leeromgeving die 24/7 bereikbaar is via laptop, tablet of mobiel en zo leer je waar en wanneer jij wilt
- Twee jaar toegang zodat je het tempo zelf bepaalt en terugkijkt wanneer je een pittige casus hebt
- Praktijkvoorbeelden, opdrachten en casussen die gebaseerd zijn op de werkvloer van onderwijs en hulpverlening
- SKJ-accreditatie (22 punten) hiermee krijgt jouw professionele ontwikkeling erkenning
Na deze opleiding ben je een specialist in het voeren van zeer effectieve en voldoening gevende intake gesprekken.
De aangeboden lesstof is honderden keren in de praktijk bewezen en geeft je de zekerheid van een stap voor stap aanpak, zodat je niets kunt vergeten en alle belangrijke zaken aandacht geeft.
Twijfel je of online leren iets voor je is?
Lees dan de antwoorden op de meest gestelde vragen over de online opleidingen.
Het was eerst wel een omslag in mijn denken toen ik begon met deze opleiding.
Ik ben opgeleid om heel diep in het probleem te duiken en van ouders veel informatie te vragen.
Ik was soms wel drie sessies bezig zonder dat er veel veranderde.
De manier van werken uit deze opleiding is voor mij heel verfrissend en ik heb al veel ervan toegepast en blijf dat ook zeker doen omdat ik merk dat ik veel minder moe ben nadat ik een aantal gezinnen heb gesproken.Voor mijn werkgever moet ik wel bepaalde gegevens bijhouden, maar ik ben er door deze opleiding heel anders naar gaan kijken.
Mijn vaste gezinnen hebben al een verandering gemerkt door mijn andere aanpak door deze opleiding. Voor sommigen is het een beetje wennen dat ik niet meer automatisch alles voor hen regel, maar ze gaan allemaal mee in mijn aanpak en boeken kleine stapjes vooruit.Bedankt Tea voor je wijsheid en het delen van al je prachtige kennis.
Wie ontwikkelde deze opleiding?

Ik ben Tea Adema
- Anderhalve meter liefdevolle nuchterheid, vasthoudendheid en humor
- 60 plusser; gepokt, gemazeld en gemangeld door het leven zelf
- Hier en daar zichtbaar en onzichtbaar versleten
- Vrouw van 1 en moeder van 2
- Ruim 40 jaar keihard gewerkt in hulpverlening en bedrijfsleven als jeugdhulpverlener, teammanager, jeugdbeschermer, intervisor, coach met eigen praktijk en opleider/trainer
- Levenslang opleidingen en lessen gevolgd op het gebied van alles wat met mens en organisaties te maken heeft
- Vanuit het niets en dankzij kinderen en ouders in de praktijk dé expert en voorloper geworden op het gebied kindercoaching en opvoedcoaching
- Werkt graag met mensen die bereid zijn tot het gaatje te gaan om betekenisvol voor anderen te zijn
- Doet haar best om de tijd van leven die er is zinvol en vooral plezierig door te brengen
Wat is je investering?
Je investering voor deze complete online opleiding bedraagt: 347 euro. (nu tijdelijk 297 euro)
Klik op “Ja, ik meld me aan” en ontvang direct toegang tot de leeromgeving.
Hiermee investeer je in een serieuze opleiding die je alle gereedschap geeft om met ouders een effectief gesprek te voeren.
Wanneer je werkt met de kennis uit deze opleiding maak je impact en daarmee het verschil!
En… je investering heb je er met een enkele klant terug verdiend.
Let op:
Nu kun je tijdelijk de opleiding volgen met 50 euro korting en daardoor betaal je 297 euro.
(alleen voor ideal betalingen)
Moeder van jongen van 10 jaar: ‘Jij bent de enige die hem begrijpt, zegt hij.’
Ik ben een startende kindercoach en ben me aan het verdiepen in deze lesstof. Het is hier en daar anders dan ik heb geleerd, maar vooral de voorbeelden uit de praktijk die worden gegeven en de video’s overtuigen mij om deze aanpak zeker te gaan gebruiken.
Ik heb er zin in.
Veelgestelde vragen
Klik op een vraag om het antwoord te zien te krijgen.